Ponad 60 młodych ludzi z Plovdiv, Asenovgrad, Perushtitsa i Kuklen zostało przeszkolonych w dwóch szkoleniach - 31 maja i 18 lipca. Zdali sobie sprawę z możliwości, jakie oferuje międzynarodowy program młodzieżowy Erasmus +, aby zdobyć umiejętności, wiedzę i kompetencje potrzebne do zapobiegania bezrobociu młodzieży w dziedzinie dziedzictwa kulturowego i historycznego. Tak stało się z serią szkoleń w Kuklen dla młodzieży prowadzonych przez Agencję Rozwoju Regionalnego z Centrum Wspierania Biznesu dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw / RDA BSC SME /. Seminaria szkoleniowe zostały zorganizowane w ramach projektu Minerva - Projekt „Młodzież w zatrudnieniu na rzecz europejskiego dziedzictwa kulturowego” według sektora KA 2 programu Erasmus +.

W szkoleniu wzięli udział uczniowie uniwersytetów, uczniowie szkół średnich i bezrobotni młodzi ludzie.

Głównymi tematami modułów szkoleniowych były tematy związane z wymianą dziedzictwa kulturowego poprzez tradycyjne zwyczaje, motywacja młodych ludzi do pracy w dziedzinie dziedzictwa kulturowego, a także formy turystyki kulturowej i historycznej.

01 B
Szczególną uwagę zwrócono na miasto Płowdiw - jako główne centrum kulturalne Bałkanów i najstarsze żyjące miasto w Europie oraz inicjatywę Płowdiw - Europejska Stolica Kultury 2019.

Odbyły się także sesje praktyczne, aby aktywizować młodzież do pracy w dziedzinie kultury oraz dziedzictwa kulturowego i historycznego.

W formie gier fabularnych i studiów przypadku młodzi ludzie uczono zachowań podczas ubiegania się o pracę, a także uczono się konkretnych umiejętności poszukiwania pracy i technik udanych rozmów kwalifikacyjnych.

Szkolenia będą kontynuowane w sierpniu.

 
Przeczytaj więcej o wcześniej przeprowadzonych sesjach w Bułgarii

Agencja rozwoju regionalnego przeprowadziła szkolenia dla młodych ludzi o różnych kompetencjach

Minerva: szkolenie młodych ludzi